صرافی و اکسچنج بی بیت پاسخ به سوالات متداول

پرسش‌های های پرتکرار

بی بیت چگونه کار میکند؟
 • بی بیت دارای دو قسمت مجزا از هم با عنوان های < صرافی > و < اکسچنج > می باشد. در صرافی کلیه معاملات بصورت مستقیم با خود سایت انجام می گیرد که به نوع فروشگاهی عمل میکند. در اکسچنج کلیه معاملات بین کاربران وب سایت صورت میگیرد که به نوع بازار معاملاتی عمل میکند.

آیا خود بی بیت ارز خرید و فروش میکند؟
 • بی بیت تنها خریدار ارزهای لیست شده در قسمت فروش به بی بیت صرافی میباشد. نکته ! جهت خرید و فروش ارزهای لیست شده در صرافی بی بیت، نیازمند ثبت نام و احراز هویت در این پلتفرم می باشد . در قسمت اکسچنج هیچ ارزی بصورت مستقیم از بی بیت خرید یا فروش نمی شود.بلکه کاربران بی بیت ارز های خود را در قیمت مد نظر خود با یکدیگر معامله میکنند.

زمان واریز وجه ریالی معاملات چقدر است؟
 • با توجه سیستم بانکی کل کشور واریز ها به حساب معامله گران عزیز 24 ساعت کاری طول خواهد کشید.هر چند که ما همزمان با درخواست شما انتقال را انجام خواهیم داد ولی درسیستم بانکی  مدت 24 ساعت طول خواهد کشید تا به حساب شما عزیزان واریز شود

تصویر متن جهت احراز هویت که باید توسط شما نوشته شود و برای ما در سایت آپلود گردد.
 • اینجانب (نام و نام خانوادگی) فرزند (نام پدر) به شماره شناسنامه (---) و کد ملی(---) تمامی قوانین سایت را مطالعه کرده و با علم و آگاهی آن را قبول کرده ام. همچنین متعهد میشوم که حساب کاربری خود را در اختیار کسی نگذارم و همچنین مسئولیت تمامی وجوه واریزی از طرف حساب کاربری اینجانب بر عهده‌ی شخص بنده می باشد. نام امضا تاریخ

چرا بی بیت؟
 •   1- سرعت در انجام تراکنش   2- حداقل کارمزد    3-تضمین امنیت درکلیه معاملات آنی و معاملات بین کاربران    4-پشتیبانی 24 ساعته  حتی در روزهای تعطیل 

چرا باید احراز هویت را انجام دهیم؟
 • احراز هویت به جهت استعلام پاک بودن منشاء ریال واریزی کاربر می باشد و به جهت امنیت همه کاربران برای خرید و فروش از سایت اجباری می باشد.

ساعت کاری کارشناسان احراز هویت
 • هر روز از ساعت 9 صبح الی 21 شب

من تسویه حساب زدم چه زمانی پول به حساب من واریز میشود؟
 • در صورتی که کارت انتخابی شما در قسمت امور مالی که به عنوان پیش فرض انتخاب شده یکی از کارتهای بانک آینده باشد در همان روز انتقال وجه انجام میگیرد. ولی اگر غیر از بانک آینده هر یک از کارتهای عضو شتاب را به صورت پیش فرض در قسمت مالی ثبت کرده باشید انتقال وجه طبق قوانین سیستم پایا بانکی صورت خواهد گرفت که نهایتا ظرف 24 ساعت انتقال وجه توسط بانک تایید خواهد شد.

اگر آدرس والت خود را اشتباه وارد کنم آیا ارز قابل برگشت است یا خیر
 • با توجه به اینکه سیستم بلاکچین غیر متمرکز است و هیچ شخص یا نهادی در تغییر تراکنش های ثبت شده دخیل نیست ، امکان بازگشت یا تغییر آدرس والت امکان پذیر نمیباشد . در صورت اشتباه وارد کردن آدرس والت مسئولیت از دست رفتن ارز مورد نظر به عهده خود خریدار یا فروشنده میباشد

شناسه پرداخت یا TXID چیست؟
 • TXIDمخفف Transaction Hash ID است که به معنی مدرک پرداخت، هش تراکنش ،لینک تراکنش است . TXID به منزله شناسه واریزی انجام شده است و به طور معمول تایید می کند که این مبلغ را با موفقیت ارسال کرده‌اید یا خیر. کاربران دنیای ارزهای دیجیتال، هنگامی که پرداختِ تراکنش‌ها و معامله‌های ارز دیجیتال خود را انجام داده و ارسال می کنند; می توانند جزئیاتِ مربوط به انتقال خود مانند مبلغ ارسال شده، مثلا TXID یک تراکنش بیت کوین به این صورت است: «36c6d924090bec7c7aa3761744bc34576d2a2833bd13a05f97426d066b6bf80a»

چرا عکس مدارک من تائید نمیشود؟
 • عکس مدارک شما باید واضح و خوانا باشد، که همکاران ما بتوانند اطلاعات هویتی شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

تفاوت اکسچنج و صرافی بی بیت در چیست
 • در صرافی شما به صورت مستقیم با خود بی بیت وارد معامله خرید و فروش می شوید و کلیه خریدها و فروشها بر حسب ریال برای شما نمایش داده می شود. ولی در اکسچنج شما قصد خرید یا فروش هر ارزی را داشته باشید با کاربران بی بیت وارد معامله میشوید.در اکسچنج شما میتوانید که قیمت مد نظر خود را جهت خرید یا فروش ارز ثبت سفارش نمایید.یکی دیگر از تفاوتهای اکسچنج این است که با توجه به تنوع و تعداد زیاد ارزهای لیست شده شما باید با ارز تتر معامله را انجام دهید.

نحوه خرید و فروش ارز در اکسچنج چگونه است؟
 • در اکسچنج اگر قصد خرید دارید ابتدا باید تومان را از طریق کیف پول تومانی شارژ نمایید.سپس از قسمت کیف پول که دارای گزینه های خرید یا فروش تتر است اقدام به تبدیل تومان به تتر نمایید.بعد از تبدیل تومان به تتر مقدار دارایی شما بر حسب تتر نمایش داده می شود که شما میتوانید از قسمت بازار های بی بیت ارز مورد نظر خود را جهت خرید یا فروش انتخاب و وارد بازار آن ارز شوید،که در قسمت پایین صفحه ترید گزینه های خرید و فروش برای شما نمایش داده می شود.جهت خرید از گزینه انتخاب موجودی کل موجودی یا مقداری از موجودی تتری خود را انتخاب و قیمت واحد را جهت ثبت سفارش خرید وارد نموده و کلید ثبت سفارش خرید را بزنید تا سفارش شما ثبت و به محض اینکه قیمت به محدوده تعیین شده توسط شما رسید خرید شما انجام گیرد.برای فروش هم به همین صورت باید عمل کرد.

تفاوت بین سفارش محدود و سریع در چیست؟
 • سفارش محدود بدین معنی است که شما تعیین میکنید که مقدار مشخص از یک ارز را در قیمت تعیین شده توسط خود شما بخرید یا فروش برسانید. ولی سفارش سریع بدین معنی است که مقدار مشخص ارز مورد نظر را در لحظه به قیمت همان لحظه بازار برای شما ثبت سفارش خرید یا فروش نماید.

تراکنش واریز رمز ارز را به کیفم انجام دادم ولی موجودی همچنان افزایش پیدا نکرده است.چه باید کرد؟؟!!
 • در اکسچنج بی بیت بعد انتقال ارز مورد نظر به کیف اکسچنج باید هش تراکنش TXID را در قیمت کیف پول همان ارز در وبسایت جاگذاری و کلید ارسال به سرور جهت تایید را بزنید تا در صورت صحیح بودن انتقال موجودی شما افزایش یابد. شاید در مواقعی پیش بیاید که تراکنش شما درست باشد و حتی TXID که جاگذاری میکنید هم صحیح باشد ولی سیستم پیغام میدهد که TXID ارایه شده صحیح نیست.علت این موضوع این است که ارز مذکور هنوز وارد ولت اکسچنج نشده است ، در این مواقع کمی صبور باشد و بعد از تایید تراکنش در شبکه مجددا اقدام به جاگذاری TXID نمایید تا موجودی شما افزایش یابد.

دارایی ما در وبسایت امنیت دارد ؟
 • تیم امنیت بی بیت تمام تلاش خود را در جهت حفظ دارایی شما در وب سایت به کار گرفته اند و کلیه دارایی ها را در ولت سرد که برای برداشت نیازمند چند امضا است نگهداری می کند و از پیشرفته ترین روشهای جلوگیری از حملات استفاده می نمایند. هرچند وبسایت یک پلتفرم معاملاتی می باشد و جایی برای ذخیره و هولد بلند مدت دارایی نمی باشد و صلاح بر این است که بعد از انجام معاملات مورد نظر خود ، دارایی را به کیف پول های خود انتقال دهید.

من قبلا در صرافی ثبت نام و احراز هویتم کامل بوده،آیا نیاز به ثبت نام مجدد در اکسچنج دارم؟
 • خیر ، شما با همان ایمیل یا شماره موبایلی که در صرافی ثبت نام کرده اید همراه با رمز عبور قبلی داخل صرافی می توانید وارد اکسچنج شوید و نیاز به ثبت نام و احراز هویت مجدد نمی باشد.

آیا ویدیو آموزش خرید و فرو و واریز برداشت ارایه داده اید؟
 • بله شما میتوانید از طریق کانال آپارات سایت که از طریق آیکون آپارات در صفحه اول سایت در پایین صفحه وجود دارد وارد کانال آپارات سایت شوید و ویدیو های لازم را مشاهده نمایید. از طریق لینک زیر هم میتوانید وارد کانال آپارات شوید. https://www.aparat.com/bibit.ir

تسویه های ریالی در چه ساعاتی پرداخت و به حساب واریز خواهند شد؟
 • جدول زمانی تسویه : سیکل پایا پیش‌بینی واریز 10:45 حدود 11:30 13:45 حدود 14:30 03:45 حدود 05:00 صبح